Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zorganizowały 7 listopada 2012 r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie konferencję informacyjno – promocyjną programu Uczenie się przez całe życie. Podczas Konferencji, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, zostały omówione cele i założenia projektów Comenius i Leonardo da Vinci.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie został poproszony o przedstawienie realizowanych w szkole od 2006 r. projektów Leonardo da Vinci, jako przykładów dobrej praktyki. Prezentacja multimedialna przedstawiona przez szkolnego koordynatora projektów międzynarodowych pana mgr Janusza Cezarego Salamończyka, spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników Konferencji, o czym świadczyły licznie zadawane pytania.

odczas Konferencji szkoła rozpowszechniała broszury i ulotki z projektów z Programu Młodzież w działaniu i Comenius, które były realizowane w ZSP Nr 1 w Chojnie w ostatnim roku.