7 czerwca 2023 r. o godz. 10.00, po raz trzeci włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Inicjatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja czytelnictwa i bibliotek oraz budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem oraz rozrywką.

Przebieg akcji

W wydarzeniu uczestniczyła grupa 200 uczniów, 8 nauczycieli oraz pracowników administracji ZSP w Chojnie, którzy zebrali się przed budynkiem szkoły, aby przyłączyć się do przedsięwzięcia. Młodzież chętnie prezentowała przygotowane fragmenty książek.

Przebieg akcji

Takie działanie jest również promocją naszej biblioteki, zachęceniem do wypożyczania ciekawych książek, które czekają cierpliwie na swoich odbiorców. Przyłączenie się do akcji jest również podkreśleniem znaczenia biblioteki szkolnej dla edukacji czytelniczej. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Dziękuję wszystkim za udział w akcji i zapraszam do Biblioteki szkolnej.

mgr Gabriela Lasowska