W dniu 11.10.2011 r. dwie uczennice naszej szkoły Patrycja Tyczyńska i Katarzyna Zgoda wraz z opiekunami Panem Januszem Cezarym Salamończykiem oraz Tomaszem Ostrycharczykiem uczestniczyli w konferencji  informacyjno – promocyjnej programu „Uczenie się przez całe życie ” Comenius.  Konferencja była organizowana przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy i odbyła się w auli Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
Celem spotkania była promocja programu oraz szkół, które zrealizowały lub kontynuują projekty dofinansowane przez program Comenius, Leonardo da Vinci i e-Twinning, a także podkreślenie rangi realizacji współpracy międzynarodowej przez szkoły.
Podczas konferencji nauczyciele mogli uzyskać wiele informacji na temat zasad przystępowania do programu oraz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi podczas prezentacji szkół. W czasie konferencji odbyła się również sesja warsztatowa na temat zasad przystępowania do programu Comenius, a przed aulą można było obejrzeć stoiska szkół realizujących międzynarodowe projekty. Wśród projektów zaprezentowanych przez naszą szkołę były m.in. projekt „ Staże gastronomów”, ”Staże hotelarzy” programu Leonardo da Vinci, projekt „WAVE – Woda – Aqua – Viz – Everywhere” programu Comenius PPS oraz  projekt “Różnice motorem zmian” programu Comenius Regio. Przy stoisku mogliśmy wymienić się doświadczeniami i poznać dokonania innych szkół realizujących projekty.