Dnia 19 marca 2012 r.  uczniowie naszej szkoły: Adriana Jesionek i Maciej Szajnowski, udali się do Urzędu Pracy w Chojnie. Spotkali się tam z Panią Małgorzatą Zygmunt – pracownikiem urzędu. Rozmowa była przeprowadzona w ramach naszego nowego projektu ‘Count on Women’ – ‘Postaw na kobiety’ realizowanego z  miastem partnerskim ‘Douzelage’ – Susice (Czechy). Głównym tematem projektu jest pozycja kobiet we współczesnym społeczeństwie. Nasi uczniowie uzyskali wiele informacji o stopie bezrobocia kobiet na obszarze objętym przez urząd. Padły pytania takie jak: Jakie są przyczyny wahań bezrobocia wśród kobiet? W jakim okresie, w przeciągu całego roku, bezrobocie kobiet w gminie Chojna maleje, a w jakim rośnie? Jak przedstawia się bezrobocie kobiet wg wykształcenia? Dane te zostaną wkrótce porównane z wynikami ankiety przeprowadzonej przez partnerów z Czech.

Przebieg spotkania