Dnia 8 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbyła się konferencja szkoleniowa upowszechniająca produkty intelektualne projektu „Game based learning for development of problem solving skills – Nauczanie oparte na grach w celu rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów”, program Erasmus+. W konferencji uczestniczyli nauczyciele reprezentujący Szkołę Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie, Szkołę Podstawową nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie.

Uczestników konferencji uroczyście przywitała Pani Dyrektor Adriana Salamończyk, następnie koordynator projektu Pan Janusz Cezary Salamończyk przedstawił cele projektu GAME. Szkolenie z wykorzystania produktów intelektualnych projektu przeprowadziła Pani Kamila Góra, nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych, która zaprezentowała zeszyt ćwiczeń zawierający dobre praktyki w uczeniu się opartym na grach oraz wykorzystanie przykładowych gier – produktów intelektualnych projektu „GAME”.

Uczestnicy konferencji zostali zapoznani z filmami instruktarzowymi, jak również mieli możliwość zagrać w grę Rummikub. Przedstawiciele szkół otrzymali od organizatorów konferencji zeszyt ćwiczeń zawierający dobre praktyki w uczeniu się opartym na grach, grę Rummikub oraz Dixit. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali certyfikat uczestnictwa w konferencji szkoleniowej upowszechniającej produkty intelektualne projektu „Game based learning for development of problem solving skills”, program  Erasmus+.

mgr Małgorzata Limanówka