W pierwszych dniach czerwca 2022 r. w Konya (Turcja) odbyło się spotkanie partnerów projektu „Game Based Learning For Development Of Problem Solving Skills – Nauczanie oparte na grach w celu rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów”, program Erasmus+, Partnerstwa Strategiczne, Edukacja Szkolna. W spotkaniu uczestniczyli delegaci wszystkich partnerów projektu: organizacji koordynatora przedsięwzięcia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, Stowarzyszenia Douzelage w Chojnie, a także partnerzy ze szkoły Selcuklu Mahmut Sami Ramazanoglu Anadolu Imam Hatip Lisesi z Turcji, z przedsiębiorstwa SMART IDEA s.p. ze Słowenii, ze szkoły Epralima – Escola Proffisional do Alto Lima – C.I.P.R.L. z Portugalii, ze szkoły Liceul Tehnologic De Transporturi Auto z Rumunii, partnerzy z instytucji naukowej Sdrujenie Nauchno-Obrazovatelen Tsenter STEAM (Bułgaria) oraz gospodarze spotkania, z administracji oświatowej Konya Il Milli Egitim Mudurlugu z Turcji.

Podczas ostatniego już spotkania międzynarodowego przedsięwzięcia, podsumowano jego dotychczasowe działania, szczególny nacisk kładąc na ewaluację Rezultatów Intelektualnych (IO). Omówiono plan upowszechniania produktów i rezultatów projektu oraz platformy eTwinning. Przedyskutowano kwestie finansowe związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków i ich dokumentowaniem. Podsumowano mobilności zrealizowane w 2022 roku: LTT w Chojnie (Polska) i w Velenje (Słowenia).

Partnerzy projektu mieli możliwość upowszechnienia przedsięwzięć realizowanych w swoich placówkach. ZSP w Chojnie przedstawił działania projektu mobilności zawodowej Erasmus+ „Od praktyki do pracy” oraz Ponadnarodowej mobilności uczniów z programu POWER „Zdrowie na pierwszym planie” i „Klimat na pierwszym planie”. Uczestnicy spotkania omówili możliwości przyszłej współpracy w ramach programu Erasmus+.

W programie pobytu nie mogło zabraknąć atrakcji kulturowych. Uczestnicy spotkania zwiedzili zespół klasztorny należący do derwiszów, zwany Mevlevi Tekkesi, tropikalny ogród motyli, wioskę Sille, gdzie przez wieki Grecy, żyli w pokojowej koegzystencji z Turkami.