Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci w dniu 18 maja 2011 r. podała wyniki konkursu 2011, w którym udział wziął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.
Projekt pt. „Staże gastronomów” został zatwierdzony i otrzyma dofinansowanie w kwocie 66 194,00 euro. W ramach projektu 22 uczniów  Technikum Zawodowego w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych będzie odbywało podczas wakacji 2011 i 2012 staże, w ramach obowiązkowych praktyk zawodowych, w restauracjach w Marsaskali (Malta) oraz w Sherborne (Anglia).

Staże

Ze środków unijnych zostaną pokryte wszystkie wydatki  związane z podróżą, ubezpieczeniem, zakwaterowaniem, wyżywieniem i kieszonkowym stażystów. W projekcie przewidziane są też kursy języka angielskiego przed wyjazdem na staż jak i w trakcie, zakup słowników, przygotowanie kulturowe, pedagogiczne i psychologiczne. Projekt ten jest kolejnym, realizowanym w ZSP w Chojnie. W lipcu tego roku następna grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa wyjeżdża na staże do Anglii i Niemiec w ramach projektu „Staże hotelarzy” również z programu Leonardo da Vinci. Autorem i koordynatorem projektów jest nauczyciel języka angielskiego J. Cezary Salamończyk.