15 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 3TH, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Hotelarz animatorem czasu wolnego”, udali się do Szkoły Podstawowej nr1. im. Janusza Korczaka w Chojnie. Celem wizyty było sprawdzenie własnych umiejętności oraz zdobycie pierwszych doświadczeń w zakresie animacji dla dzieci.

Przebieg wydarzenia

Do wspólnej zabawy zaproszona została grupa uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Przeprowadzone zostały aktywne zajęcia sportowe, zabawy z chustą animacyjną oraz tańce disco. Dodatkowo animatorzy wykonywali dzieciom tatuaże brokatowe, warkoczyki, wspólnie tworzyli ogromne bańki mydlane oraz formowali dekoracyjne balony. Wszystkie zaproponowane atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.

Przebieg wydarzenia

Czas przeznaczony na animację upłynął bardzo szybko. Wszyscy świetnie się bawili, a dziecięca radość była tego najlepszym dowodem. Nasi szkolni animatorzy celująco zdali swój pierwszy praktyczny egzamin! Otrzymali także od Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pani Wioletty Jesiołowskiej oficjalne podziękowania.

mgr Bianka Małysz-Lewandowska