19 czerwca 2023 r. siedmioro uczniów klasy 1a LO o kierunku humanistyczno-prawnym, wzięło udział w uroczystym zakończeniu II edycji Akademii Młodego Prawnika. Uroczystość odbyła się w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. W wydarzeniu wzięły udział władze uczelni: JM prof. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji – prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, a także przedstawiciele współorganizatorów i partnerów wydarzenia, nauczyciele akademiccy oraz młodzi studenci Akademii Młodego Prawnika. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kozak, Antonina Łętowska, Maja Wasiutyńska, Roksana Szurgocińska, Sandra Jabłońska, Dobromił Dąbrowski oraz Piotr Nietreba.

Udział w uroczystym zakończeniu II edycji akademii
Udział w uroczystym zakończeniu II edycji akademii

Akademia Młodego Prawnika to nowatorski i innowacyjny projekt edukacyjny, którego organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Misją tego przedsięwzięcia było popularyzowanie wiedzy prawnej wśród dzieci i młodzieży. W cyklicznych zajęciach, odbywających się w soboty, nasi uczniowie mieli możliwość poznania prawniczej wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej.

Udział w uroczystym zakończeniu II edycji akademii
Udział w uroczystym zakończeniu II edycji akademii

Każde spotkanie uświadamiało młodym adeptom, że warto inwestować we własny rozwój, zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty, poznawać nowych ludzi oraz kształcić się i rozwijać.

mgr Edyta Krupa-Nadolny