Baner

25 października 2022 r. dwanaścioro uczniów kl. 2 abc LO o kierunku humanistyczno–prawnym wzięło udział w Europejskim Dniu Prawnika, który został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie było okazją do tego, aby poznać Wydział i kierunki kształcenia. Hasło przedsięwzięcia brzmiało: „Chcę być studentem kierunku prawo – wszystko, czego warto dowiedzieć się przed podjęciem decyzji o wyborze studiów”. Odbyła się również prezentacja kół naukowych i prelekcje przedstawicieli zawodów prawniczych.

Zdjęcie grupowe

Młodzież wzięła udział w warsztatach w pokoju prawa cywilnego. Zajęcia rozpoczęły się  wykładem pani dr Katarzyny Dadańskiej na temat Po co nam prawo cywilne? Następnie odbyło się spotkanie z panem dr. Szymonem Słotwińskim i zajęcia zatytułowane Sposób na  sąsiada. Pani dr Izabela Mycko-Katner omawiała prawa konsumenta. Na koniec poruszano zagadnienia dotyczące prawa rodzinnego. Zajęcia były interesujące dla uczestników, a  poruszane zagadnienia, przekazywane w jasny i zrozumiały sposób, zapewne będą miały pozytywny wpływ na rozwój zainteresowań młodych ludzi z zakresu nauk prawnych.

mgr Edyta Krupa-Nadolny