26 października 2022 r. uczniowie Technikum ZSP w Chojnie, kształcący się  w  zawodzie technik informatyk, odwiedzili Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie. Na  miejscu uczniów ciepło przywitała pani mgr inż. Ewa Lisaj, która przedstawiła prezentację Wydziału Informatyki, opowiadając m.in. jak wiele korzyści może przynieść dalsza edukacja na tym Wydziale.

Uczniowie słuchający wykładu

Uczniowie odwiedzili laboratorium GlobalLogic, gdzie dr inż. Krzysztof Makles zaprezentował proces programowania systemów wbudowanych, opartych na systemach operacyjnych, stosowanych w branży motoryzacyjnej.

Oprowadzenie po różnych lobolatoriach

W Laboratorium Badawczym Inteligentnych Systemów Sterowania, dr inż. Sławomir Jaszczak przybliżył programowalne układy automatyki, algorytmy sterowania cyfrowego, systemy sensorowe i mechatronikę oraz cyfrowe systemy sterowania.

Oprowadzenie po różnych lobolatoriach

Dużo zabawy przyniosła Katedra Systemów Multimedialnych, w której uczniowie mogli zagrać oraz przez zabawę nauczyć się podstaw programowania.

Oprowadzenie po różnych lobolatoriach

Na zakończenie odbył się wykład „CUDA się zdarzają albo superkomputer na twoim biurku” mgra inż. Sławomira Wernikowskiego.

Uczniowie słuchający wykładu

Miłym akcentem było pojawienie się informacji o naszej wizycie na Facebooku Wydziału Informatyki.

Post na Facebooku

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem bazy dydaktycznej Wydziału Informatyki i z dużą uwagą słuchali przekazywanych treści.

Dziękujemy wykładowcom i władzom Wydziału Informatyki za dużą dawkę wiedzy, która – mamy nadzieję – zaowocuje w przyszłości.

mgr Kamila Góra