Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji uczniowie odwiedzili cmentarze w Chojnie, zapalili znicze na  grobach byłych pracowników szkoły, a także uporządkowali groby zapomniane, bezimienne.

Zapalanie zniczy na grobach oraz pomnikach

Uczniowie klas mundurowych, kl. 1 c LO oraz kl. 3 c LO zapalili znicze i oddali hołd pod  pomnikiem ofiar Sybiru na cmentarzu komunalnym w Gryfinie.

Zapalanie zniczy na grobach oraz pomnikach

Przedstawiciele klasy 3 c LO odwiedzili groby patronów szkoły – ppor. Ryszarda Kuleszy i  Bohaterów spod Siekierek na cmentarzu w Starych Łysogórkach.

Zapalanie zniczy na grobach oraz pomnikach

Uczniowie klasy 3a LO i 3 d LO zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II.

Zapalanie zniczy na grobach oraz pomnikach

Na lekcjach historii, w klasach 1 c LO, 2 c LO, 3 c LO, 4 ac LO oraz 4 BIg, 4 HŻg i 3 BI, wspominano żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego spoczywających na cmentarzu wojennym w  Starych Łysogórkach.

Za udział w akcji „Szkoła pamięta” Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie otrzymał podziękowanie i dyplom pamiątkowy z Ministerstwa Edukacji Narodowej

mgr Edyta Daszkiewicz