Celem innowacji jest wykorzystanie w czasie zajęć edukacyjnych zagadnień z edukacji zdrowotnej z wykorzystaniem platformy e-learingowej oraz zeszytu ćwiczeń –  produktów intelektualnych projektu „Health education for life – Wychowanie zdrowotne na całe życie” z programu Erasmus +.

Priorytetem jest promocja zdrowego stylu życia wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne.

Opis platformy e-learningowej
Platforma e-learningowa to specjalna aplikacja (strona internetowa) z materiałami prozdrowotnymi do której  dostęp mają  uczniowie i nauczyciele. Informacje są uporządkowane według przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, godzina wychowawcza, informatyka, język angielski, matematyka, muzyka, wychowanie fizyczne. Na platformie znajdują się scenariusze zajęć, testy, ćwiczenia, ankiety, quizy. Wszystkie materiały dostępne są w czterech wersjach językowych polskiej, angielskiej, tureckiej i węgierskiej.

Platforma e-learningowa – healthedu.pl [link]

Widok na platformę

Opis zeszytu ćwiczeń
Zeszyt ćwiczeń zawiera 60 różnorodnych ćwiczeń rozwijających świadomość uczniów w dziedzinie wychowania zdrowotnego. Ćwiczenia można wykorzystać na różnych przedmiotach jako sprawdzanie lub rozwijanie konkretnych umiejętności.

Workbook – [link]

DZIAŁANIA w roku 2023/2024