17 listopada 2022 r. szkolna Grupa WOPR, przy współpracy z Klubem Wolontariusza, gościła w Bajkowym Przedszkolu Miejskim przy ul. Wilsona 10 w Chojnie. Czterech uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem odwiedziło grupę „Słoneczka”. Przyszli ratownicy zostali ciepło przyjęci przez maluszków, którzy z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchali zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz aktywnego wypoczynku nad wodą. Grupa WOPR uświadomiła przedszkolakom, jak groźne mogą być spotkania z nieznajomym człowiekiem. Została omówiona i pokazana pierwsza pomoc przy zachłyśnięciach i omdleniach. Następnie dzieci miały okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach, poznając historię wypadku danej osoby. Po pokazie grupa „Słoneczek” znała numer alarmowy i  kolejność czynności ratowniczych. Najciekawsze dla dzieci było bandażowanie kończyn. Naśladowały one Grupę WOPR i z radością wykonywały przydzielone zadania.

Pokaz Szkolen grupy WOPR

Na koniec szkolenia młodzież z naszej szkoły otrzymała mnóstwo oklasków i symboliczne medale supermena. Dzieci nazwały ratowników „bohaterami”, co było najlepszą nagrodą za  włożony trud w pokaz i w szkolenie. W zamian dzieci otrzymały owoce i słodki poczęstunek. Współpraca z Bajkowym Przedszkolem na pewno będzie kontynuowana.

Inicjatywę opracowali:

mgr inż. Izabela Barylska