24 listopada 2022 r. uczniowie niepełnoletni, których rodzice złożyli formularz zgody na badania i profilaktykę stomatologiczną, mieli możliwość skorzystania z badań stomatologicznych w Dentobusie. Z badań, w mobilnym gabinecie stomatologicznym, skorzystało aż 61 uczniów z ZSP w Chojnie.

Przebieg akcji
Przebieg akcji
Przebieg akcji

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w Dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do  świadczeń stomatologicznych dla młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i  ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicy zębów.

Udostępnienie Dentobusu możliwe było po zawarciu umowy między Wojewodą Zachodniopomorskim, a świadczeniodawcą wyłonionym w drodze konkursu przez  Zachodniopomorski Oddział NFZ.

mgr Małgorzata Limanówka