W dniach od 1.12.2022 do 8.12.2022 r., w ramach ogólnopolskiego projektu społecznego Szlachetna Paczka, Klub Wolontariusza zorganizował w szkole zbiórkę żywności, przyborów szkolnych, artykułów chemicznych i higienicznych. Projekt, Stowarzyszenia Wiosna, wspiera osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Zebrane dary dotarły do potrzebującej rodziny z Gryfina. Członkowie Klubu Wolontariusza zachęcali wszystkich do przyłączenia się do akcji poprzez ogłoszenia w wirtualnej gazetce.

Przebieg akcji szlachetna paczka

Cała szkoła przyłączyła się do projektu społecznego, pokazując swoją otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Zebrane dary, dzień przed „Weekendem Cudów” – 10 grudnia 2022 r. zostały przekazane do siedziby Szlachetnej Paczki w Gryfinie, gdzie zostały spakowane i dostarczone potrzebującym.

Przebieg akcji szlachetna paczka

Akcja „Szlachetna Paczka” pokazuje nam jak ważna jest współpraca i pomoc drugiemu człowiekowi. Osoby, które przygotowywały paczki na „Weekend Cudów” z entuzjazmem i radością przyjęły dary zebrane przez nasza szkołę. Otrzymaliśmy ogromne podziękowania. Jesteśmy dumni, że oprócz zebranych darów mogliśmy dać coś więcej: swoje zaangażowanie, czas i dobre serce.

Przebieg akcji szlachetna paczka

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

mgr Katarzyna Nowak

mgr inż. Izabela Barylska