15 grudnia 2022 r. naszą szkołę odwiedzili: ppłk dr inż. Mariusz Kozioł oraz dr Witold Repetowicz – pracownicy naukowi Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Przebieg promocji

Celem wizyty była promocja uczelni wśród uczniów klas mundurowych. W czasie spotkania omówione zostały zasady rekrutacji na rok akademicki 2023/2024, struktura Akademii oraz  baza dydaktyczno – szkoleniowa.

Przebieg promocji

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego niemilitarnym metodom prowadzenia wojny hybrydowej wraz z interesującymi przykładami, zaistniałymi w nieodległej przeszłości.

Przebieg promocji

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4 c LO, uczestniczący w programie Ministerstwa Obrony Narodowej – Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz klasa 3 c LO.

Przebieg promocji

Goście zwiedzili także naszą szkołę, w tym strzelnicę wirtualną, będąc pod dużym wrażeniem tego nowoczesnego obiektu treningowego.

mgr Marek Bednarz