18 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 3 HŻ, podczas zajęć podstaw przedsiębiorczości, wzięli udział w wykładzie otwartym „ Czy da się uniknąć podatków?”. Wykład online, zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, poprowadziła pani mgr Dominika Wróblewska.

Wykład otwarty

W trakcie wykładu, młodzież dowiedziała się kim jest rezydent podatkowy i co to jest unikanie podwójnego opodatkowania.

Wykład otwarty

Prowadząca wyjaśniła, jakie wymogi należy spełnić, aby zostać rezydentem podatkowym w Polsce. Jako najważniejsze kryterium – wskazała określenie centrum interesów osobistych i centrum interesów gospodarczych. Omówiła również umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zawierane między różnymi krajami. Uczniowie otrzymali zadanie, by określić rezydencję podatkową, wykorzystując reguły przedstawione przez wykładowcę na  wykresie.

Wykład otwarty

Spotkanie, zorganizowane w ramach współpracy szkoły z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyło się poprzez aplikację Microsoft Teams.

mgr Krzysztof Pośniak