5-12 lutego 2023 r. nauczycielka przedmiotów informatycznych – Pani Kamila Góra, uczestniczyła w kursie “There Is an App for That! Exploring the Best Apps for Teaching and Student Learning” („Jest na to aplikacja! Odkrywanie najlepszych aplikacji do nauczania i uczenia się uczniów”), organizowanym przez Europass Teacher Academy we Florencji. Kurs odbył się w ramach projektu „Europejskie staże” z programu Erasmus+. Celem kursu było poznanie aplikacji edukacyjnych, jako narzędzi wspierających naukę oraz jak zintegrować różne aplikacje ze swoimi planami lekcji. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, w grupie obejmującej 5 osób. Grupa składała się z kursantów takich narodowości jak: Francja, Hiszpania i Polska.

Kurs we Florencji

Kurs rozpoczął się od autoprezantacji uczestników i prezentacji szkoły, z której przyjechali. W trakcie zajęć integracyjnych, była możliwość bliższego poznania i przełamania „pierwszych lodów”. Podczas kursu przedstawione były następujące aplikacje edukacyjne: wirtualne tablice, aplikacje do zarządzania projektami, platformy interaktywne, programy do tworzenia quizów i  ankiet z wykorzystaniem dedykowanych kart z kodami QR, programy do tworzenia animacji poklatkowych, programy do edycji wideo oraz programy do tworzenia obiektów 3D i  umieszczanie ich w przestrzeni klasowej. Tematyka zajęć była bardzo interesująca, poruszała ważne zagadnienia sposobu wdrażania aplikacji edukacyjnych, które rozwijają kreatywność uczniów i wspierają proces uczenia się.

Kurs we Florencji

W programie dodatkowo zaplanowane były wycieczki z przewodnikiem po Florencji. Miasto zachwyca przepięknymi zabytkami, począwszy od Katedry Santa Maria del Fiore, skończywszy na zachwycającej galerii sztuki Uffizi. Kurs, w otoczeniu przepięknej architektury, okazał się niezwykłym doświadczeniem i pozwolił przełamać barierę językową oraz uwierzyć we własne możliwości. Był okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń zawodowych.

Wycieczka po Florencji

mgr Kamila Góra