10 lutego 2023 r. gościliśmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinie. Celem wizyty było przekazanie kadetom klasy 4 c LO, uczestnikom programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, informacji dotyczących form realizacji służby wojskowej oraz zasad rekrutacji.

Spotkanie

Głównym tematem, który szczególnie interesował uczniów, była Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Absolwenci klas wojskowych, którzy zdecydują się po ukończeniu szkoły na związanie się z mundurem żołnierza, będą mogli odbyć szkolenie podstawowe w ramach służby dobrowolnej w skróconej formule.

Spotkanie

Dodatkowo młodzież poznała rekruterów, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie, nurtujące uczniów, pytania dotyczące służby wojskowej oraz opowiadali o własnych doświadczeniach z  nią związanych.

Spotkanie

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów klasy, tym bardziej, że wielu z  nich  zamierza związać swoją przyszłość z zawodową służbą wojskową.

mgr Marek Bednarz