19 czerwca 2024 r., wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, udali się z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I, jest placówką, gdzie kształcą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Ośrodek istnieje od 1957 r. Mieści się w nim Szkoła Podstawowa, Branżowa Szkoła I stopnia oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy w różnych zawodach.

Celem wizyty młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, była integracja i przekazanie artykułów szkolnych, które zbierano w naszej szkole w dniach od 15 do 30 kwietnia, właśnie na rzecz podopiecznych SOSW. Zebrano podstawowe przybory szkolne – zeszyty, długopisy, ołówki, bloki, kredki, farby i wiele innych.

Wolontariusze zostali bardzo ciepło przyjęci przez dyrekcję, nauczycieli oraz wychowanków Ośrodka. Zadeklarowaliśmy, że będziemy w przyszłości zacieśniać współpracę i integrację młodzieży.

mgr Katarzyna Nowak