21 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Tego dnia wszyscy uczniowie mieli za zadanie przebrać się za wybranego celebrytę, postać z bajki lub z filmu. Po trzeciej godzinie lekcyjnej społeczność szkolne zebrała się na boisku wielofunkcyjnym, tworząc żywy napis ZSP w celu wykonania wspólnego zdjęcia dronem. Zwiastowało to początek wiosennej zabawy w naszej szkole.

Świętowanie 1 dnia wiosny
Świętowanie 1 dnia wiosny

Po wspólnym zdjęciu wychowawcy klas otrzymali koperty z zagadką wskazującą miejsce na terenie szkoły, w którym znajdował się pakiet zadań do wykonania. Po znalezieniu zadań uczniowie w salach pracowali nad ich rozwiązaniem: robili zdjęcia klasowe, pisali fraszki o wiośnie, na podstawie  zdjęć rozpoznawali  miejsca w szkole, rysowali swoich wychowawców oraz rozwiązywali test wiedzy o szkole. Podczas zabawy na świeżym powietrzu, Pani Dyrektor Adriana Salamończyk, wraz z przewodniczącą SU Emilią Witkowską oraz wiceprzewodniczącym Piotrem Podniesińskim ogłosili wyniki konkursu „Nasza klasa w obiektywie”. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1c LO, drugie 1a LO, a trzecie ex aequo 3d LO i 3TB. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomem, a klasa 1c LO w ramach szczególnego wyróżnienia otrzymała mały upominek w postaci bransoletek survivalowych. Zwieńczeniem imprezy była wspólna zabawa przy muzyce i poczęstunku.

Świętowanie 1 dnia wiosny
Świętowanie 1 dnia wiosny
Świętowanie 1 dnia wiosny

Samorząd Uczniowski