22 marca 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień przedsiębiorczości”. W całe przedsięwzięcie z entuzjazmem zaangażowało się wielu nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów. Dzień rozpoczął się spotkaniem z Panią Magdaleną Procherą, przedstawicielem lokalnych firm – POMOT i PROGRES, w którym uczestniczyła klasa 2 MM. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pracy w ww. przedsiębiorstwach. Byli bardzo ciekawi jak wygląda praca w tych firmach oraz jakie trzeba spełnić wymagania, aby tam pracować. W tym dniu odbyły się również lekcje z programu „Kultura bezpieczeństwa”, w którym nasza szkoła uczestniczy już kilkanaście lat. Szkolny koordynator projektu, Pani Joanna Rogacewicz, przeprowadziła w klasie 2 TB lekcję na temat kompetencji miękkich, które w obecnych czasach na rynku pracy są bardzo ważne i niezbędne, aby odnieść sukces w życiu zawodowym. Równocześnie Pani Emilia Marcinkowska, klasie 1d LO, przybliżyła tematy: „Pracownik młodociany” oraz „ Praca wakacyjna dla młodzieży”. Następnie klasa 2d LO, pod opieką Pani Emilii Marcinkowskiej, odwiedziła Powiatowy  Urząd Pracy w Gryfinie filia w Chojnie. Pani Agnieszka Sikora, pracownik Urzędu, przedstawiła uczniom sytuację, jaka panuje obecnie na rynku pracy, jakie w naszym powiecie występują zawody deficytowe oraz kto głównie korzysta z usług Urzędu. Uczniowie dowiedzieli się, co proponuje Urząd osobom bezrobotnym: dofinansowania na założenie własnej działalności gospodarczej, dofinansowanie na doposażenie stanowiska pracy, kursy grupowe i indywidualne, staże i wiele innych rozwiązań. Pani Agnieszka Sikora odwiedziła również naszych uczniów w szkole. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie 1 TB. Uczniowie usłyszeli z jakich usług pośrednictwa pracy mogą skorzystać udając się do Powiatowego Urzędu Pracy. Podczas długiej przerwy odbył się szkolny konkurs pt. „Przedsiębiorczość na co dzień”. Polegał on na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru na formularzu Google. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów naszej szkoły. I miejsce zajął Aleksander Podyma z klasy 1 TB, II miejsce – Jakub Skrzypek z klasy 4 HŻ i III miejsce – Dawid Orszulak z klasy 2 MM.

Konkurs Przedsiębiorczość na co dzień

W tym dniu grupa uczniów z klas maturalnych 4bd LO, 4ac LO, 4BIg, 4HŻg, pod opieką pana Krzysztofa Pośniaka, pani Sylwii Łozińskiej i pani Karoliny Skibińskiej wzięła udział w Dniach Otwartych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Uczniowie na wydziale ZUT

Wizyta na trzech wydziałach: Biologii i Hodowli Zwierząt, Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii pozwoliła uczniom zobaczyć, jak mogłaby wyglądać ich przyszłość na jednej z najbardziej innowacyjnych uczelni.

mgr Emilia Marcinkowska

mgr Krzysztof Pośniak